Facebook
Menu

Spořilov se stal synonymem pro osídlení jihozápadních Záběhlic a Dolních Roztyl. Mladá čtvrť má bohatou tradici zahrnující hrdinství místních v Pražském povstání i moderní kostel Sv. Anežky a kvalitní Sídliště Spořilov I a II. Největší hrozbou je opakovaně plánovaná zástavba Trojmezí, která by vedla k vytvoření spojky na D1 po Hlavní ulici. Tomuto nepřijatelnému developerskému záměru se obyvatelé Sídliště i Spořilova již dlouho úspěšně brání. My jsme připravili projekt zakrytí Spořilovské pod názvem Zelený zip Spořilov, který propojí několika hektary zeleně starý a nový Spořilova a vrátí dopravní obsluhu tramvají kdysi zkrácenou kvůli napojení Spořilovské na Jižní spojku. Spořilov musí zůstat zelenou čtvrtí - zahradním městem. Jak si Spořilov v příštích letech představujete Vy?

Spořilovská témata

Zapojte se

Vybrané příspěvky

Milan Lang: Vyřešení parkování na Sporilove - zavedení zón placeného stání, výstavba zachytnych parkovišť/parkovacích domu na vhodných místech. Aktivity a tlak k dokončení okruhu 511. Rád doplním v případě zájmu.
Úsek Silničního okruhu č. 511 získal letos platné územní rozhodnutí, staví jej ŘSD a je v kompetenci Ministerstva dopravy, takže je to plně v rukou ministra Kupky. Smysluplně umístěná záchytná parkoviště musí domluvit hlavní město Praha především se Středočeským krajem, aby byli Středočeši motivováni nechávat na nich svá auta. Pro Spořilov jsme připravili studii zakrytí Spořilovské se 4 hektary zeleně, která by měla místním obyvatelům ulevit od hluku a emisí. Co se parkování v městské části týče, nechal jsem v roce 2018 zpracovat studii, jak pokračovat v zavádění zón placeného stání. Bohužel současná Rada nenašla odvahu situaci jakkoli řešit. Dostaneme-li důvěru, necháme studii aktualizovat a budeme se snažit přijmout takové řešení, které při parkování zvýhodní místní obyvatele. Petr Štěpánek

Zapojte se

Jméno a příjmení
E-mail
Čtvrť
Návrh či otázka

Podnět slouží pro interní potřeby Praha 4 sobě v souladu s GDPR. Může být zveřejněn na těchto stránkách včetně totožnosti toho, kdo jej podal. Vyhrazujeme si právo podnět odmítnout, znění redakčně upravit nebo krátit.

Odeslat