Facebook
Menu

Mgr. Petr Štádler

překladatel, předseda spolku Probuďme Nusle

Ke kandidatuře mne celkem přirozeně dovedl intenzivní zájem o věci veřejné, který prozatím realizuji na poli občanské angažovanosti – jsem předsedou dnes již velmi viditelného spolku Probuďme Nusle, za nímž stojí značná občanská síla a který se může se chlubit širokou škálou aktivit a úspěchů. V jeho rámci i mimo něj se zasazuji o přívětivou tvář města a jeho veřejného prostoru. Jsem organizátor kulturních a sportovních akcí, městského zahradničení, pořádám úklidové akce, dělám individuální úklidy a používám to jako nástroj veřejného tlaku na město a městskou část, donedávna jsem spravoval komunitní zahradu, založil jsem a vedu platformu Nuselské přešlapy, kde řeším každodenní problémy občanů ve veřejném prostoru a snažím se je motivovat k zájmu o věci veřejné. Založil jsem a buduji síť Vstřícné místo, v jejímž rámci společensky odpovědné podniky a organizace nabízejí natočení kohoutkové vody zdarma, WC zdarma a starají se o okolí své provozovny. Jsem v blízkém kontaktu s občany, a proto vím, co je trápí, a snažím se jejich problémy tlumočit úřadům, a to i formou občanských interpelací na zastupitelstvu.

Jako občansky angažovaný člověk delší dobu cítím, že při řešení problémů v naší městské části již narážím na hranice toho, čeho může jedinec působící mimo politickou sféru dosáhnout, a protože v úsilí o rozvoj Prahy 4 hodlám neúnavně pokračovat, přirozeně jsem dospěl k rozhodnutí pokusit se tak činit z pozice politické, která k tomu nabízí výrazně širší možnosti. Rád bych z ní přispíval především k tomu, čím se zabývám už dlouhodobě – ke kultivaci veřejného prostoru v naší městské části a k podpoře jejího kulturního a komunitního dění tak, aby byla dobrým místem k životu.

Zapojte se

Jméno a příjmení
E-mail
Čtvrť
Návrh či otázka

Podnět slouží pro interní potřeby Praha 4 sobě v souladu s GDPR. Může být zveřejněn na těchto stránkách včetně totožnosti toho, kdo jej podal. Vyhrazujeme si právo podnět odmítnout, znění redakčně upravit nebo krátit.

Odeslat