5

Petr Kutílek, M.A., M.S.

zastupitel MČ Praha 4, VŠ pedagog, iniciátor petice Praha 4 bez hazardu

Před necelými pěti jsem se už nechtěl dívat na to, jak předchozí vedení radnice nechávala vnaší městské části bujet hazard. Se všemi jeho dopady: závislosti a zadlužení lidí, kteří gamblingu propadli, exekuce, rozpady jejich rodin. Ulice degradované hnusně přelepenými okny heren a blikajícími výlohami sousedních zastaváren. Vykradená auta a další kriminalita vokolí.

Tak jsem spolu skolegy nasbíral podpisy pod petici „Praha 4 bez hazardu“. A byli jsme pak taky jedinou kandidátkou, která nulovou toleranci hazardu měla v programu. A takřka před třemi lety se povedlo dostat nulu na Praze 4 do celopražské vyhlášky. Herny i tzv. kasina (v podstatě ale velkoherny) už tedy mizí, protože Ministerstvo financí nemůže na Prahu 4 udělovat nové licence na automaty. Když se náhodou někde objeví pokus o černou hernu, je zlikvidován obvykle vřádu dnů Celní správou.

Jasnou dobrou zprávou tedy je, že 90  % automatů už zPrahy 4 zmizelo. A že většina heren a kasin už zavřela a ty zbylé živoří spár posledními automaty. Definitivně by pak měly zmizet nejpozději vdruhé půlce příštího roku. A normální služby pro lidi, jako obchody, banky, restaurace, které se po zavřených hernách už objevují, snad rozkvetou už všude po Praze 4.

Hazardníci ale nikdy nespí, takže hrozí, že pokud se po volbách poměry otočí a předchozí cynický přístup k hazardu se vrátí, vrátí se na Prahu 4 i hazard.  

Proto se momentálně snažím hazard dorazit podněty směrovanými právě na ministerstvo, aby odebrání licencí dotáhlo. Pojďte mi vtom prosím pomoct. Podpořte nás ve volbách na radnici. 

Pojďme spolu dorazit hazard. A pojďme spolu udržet otevřené rozhodování vkomisích a výborech přístupných občanům. Pojďme spolu dotáhnout zastřešení Spořilovské, ztišení Jižní spojky a Severojižní magistrály a revitalizaci veřejných prostranství naší městské části. A jako táta dvou předškoláků vás taky prosím, pojďme spolu dokázat, že školy na Praze 4 budou schopné vzdělávat naše děti tak, aby obstály vpodmínkách 21. století.

​

Petr Kutílek, nar. 1976 v Krči, vystudoval humanitní vědy (Bc.) na Univerzitě Karlově vPraze, politologii (M.A.) na Central European Univesity vBudapešti a management (M.S.) na NYU Wagner School of Public Service vNew Yorku. Po pracovních zkušenostech vporadenských firmách a v neziskovém sektoru nyní vyučuje na vysoké škole a od roku 2014 je členem zastupitelstva MČ Praha 4, jeho bezpečnostního výboru a dopravní komise.